AUSTIN HEALEY

3000 BT7 TRI CARB

AUSTIN-HEALEY 3000

  • Rocznik: 1960
  • Przebieg: 1000 km
  • Pojemność: 2912 cm3 R6 TriCarb
  • Rodzaj paliwa: benzyna
  • Skrzynia biegów: manualna z overdrive
  • Moc: 132 KM
 
Austin-Healey 3000 należy, obok takich legend jak Jaguar E-Type czy Aston Martin DB5, do ekstraklasy brytyjskich klasyków.
Ten efektowny roadster był wytwarzany w latach 1959 – 1967 przez Austin Motor Company, a jego oznaczenie modelowe pochodzi od zaokrąglonej wartości pojemności skokowej silnika. Mocna jednostka napędowa i lekka karoseria zapewniają bardzo dobre osiągi. 6-cylindrowy silnik z niezwykle poszukiwanymi trzema gaźnikami SU chętnie wkręca się na obroty dostarczając 132 konie mechaniczne. Długi przód i tył z wysoko poprowadzoną linią błotników to kwintesencja sportowego sznytu z tamtych lat. Samochód był dostępny w konfiguracji dla dwóch lub czterech pasażerów.

Prezentowany przez nas Austin-Healey 3000 BT7 Tri Carb z 1960 roku należy do poszukiwanej przez kolekcjonerów czteromiejscowej wersji z trzema gaźnikami SU HS4 oraz centralnie umieszczonym lewarkiem skrzyni biegów uzupełnionej o overdrive. Samochód został pieczołowicie odrestaurowany z nakładem kilku tysięcy godzin pracy z zastosowaniem oryginalnych części, wyśmienitych chromów, wysokogatunkowej włoskiej skóry i wszelkich materiałów z najwyższej półki. Motor jak i wszystkie podzespoły są po kompletnej odbudowie.
Jesteśmy dumni z posiadania tego egzemplarza oraz z możliwości dostarczenia Wam tak doskonałej i ekskluzywnej motoryzacji.

299 800 PLN

Adres

Novanta Classics
Asfaltowa 36A
62-006 Janikowo

Godziny otwarcia

Pon-Pt 9-17
(Prosimy o wcześniejsze umowienie wizyty telefonicznie lub mailowo)

Formularz kontaktowy