CADILLAC FLEETWOOD 60 SPECIAL

[gtranslate]

CADILLAC FLEETWOOD 60 SPECIAL

  • Rocznik: 1956
  • Przebieg: 150 000 km
  • Pojemność: 5972 cm3
  • Rodzaj paliwa: benzyna
  • Skrzynia biegów: Automatyczna
  • Moc: 285 KM
Nazwa Sixty Special pojawiła się po raz pierwszy w 1936 roku i zawsze oznaczała najbardziej luksusowe modele marki. Cadillac Fleetwood 60 Special to ponad 2 tony luksusu ze szczytowego okresu amerykańskiej motoryzacji.
To jeden z topowych modeli Cadillac’a, wyróżniający się niezwykłym jak na tamte lata wyposażeniem. Na pokładzie odnajdziemy 4 elektryczne szyby, wspomaganie kierownicy czy automatyczną 4-biegową skrzynię Hydra-Matic, a także nowość w tym roczniku – hamulce ze wspomaganiem.
Druga ciekawa rzecz to niewielka ilość wyprodukowanych egzemplarzy. W roczniku ’56. powstało zaledwie 17 tysięcy sztuk modelu Fleetwood 60 Special, co biorąc pod uwagę niezwykłą chłonność rynku amerykańskiego, było skromnym wynikiem. Dość powiedzieć, że wszystkich Cadillaków w 1956 roku sprzedano 150 tysięcy.
Prezentowany egzemplarz do Polski przyjechał w 2008 roku, a następnie przeszedł gruntowną renowację, obejmującą każdy element auta. Samochód jest w stanie doskonałym, silnik, elementy gumowe, tapicerka, podłoga czy zawieszenie radzą sobie świetnie.
Cadillac jest zarejestrowany na żółte tablice i co ważne, pochodzi z jednej z piękniejszych kolekcji w Polsce samochodów z okresu około wojennego.

SPRZEDANY

Adres

Novanta Classics
Asfaltowa 36A
62-006 Janikowo

Godziny otwarcia

Pon-Pt 9-17
(Prosimy o wcześniejsze umowienie wizyty telefonicznie lub mailowo)

Formularz kontaktowy