CORVETTE C3

CHEVROLET CORVETTE C3

  • Rocznik: 1974
  • Przebieg: 38 000 km
  • Pojemność: 5.7 cm3 V8
  • Rodzaj paliwa: benzyna
  • Skrzynia biegów: manualna 4 biegowa
  • Moc: 196 KM

Chevrolet Corvette C3 wzorowany był na prototypie „Shark II” Larry’ego Shinody. Żywot rozpoczął w 1968 roku, będąc w produkcji aż do 1982 roku. Zmiany przychodziły w każdym roku produkcyjny, jednak od zawsze kluczowa była ogromna moc pochodząca z V8, napęd na tył i maksymalnie wyciągnięty przód auta przypominający pędzący pocisk.


Prezentowany egzemplarz został sprowadzony w 2016 rzecz jasna ze Stanów zjednoczonych a następnie w pełni odrestaurowany w renomowanej firmie AutoLegends. Pełna renowacja blacharska, remont silnika, czy restauracja wnętrza auta, sprawiły ze mamy dziś do czynienia z Corvette w stanie nienagannym, a do tego, co ważne w niezwykle oryginalnym czarnym macie, który sprawił ze auto od pierwszego dnia zyskało określenia „batman” „demon” i tym podobne. Trudno się tu nie zgodzić, ta c3 to demon, moc v8 w połączeniu z manualna skrzynia biegów daje fun nieporównywalny z niczym innym.

Do auta doręczamy kompletna dokumentację, między innymi zdjęcia z procesu renowacji czy opinie rzeczoznawcy. Corvette jest gotowa do rejestracji na białe ale także żółte tablice, w pełni sprawna i gotowa do jazdy

 

 

149 800 PLN

Adres

Novanta Classics
Asfaltowa 36A
62-006 Janikowo

Godziny otwarcia

Pon-Pt 9-17

(Prosimy o wcześniejsze umowienie wizyty telefonicznie lub mailowo)

Formularz kontaktowy