JAGUAR
E-TYPE
S1

JAGUAR E-TYPE S1 CONVERTIBLE

  • Rocznik: 1965
  • Przebieg: 10 000 km
  • Pojemność: 4235 cm3 R6
  • Rodzaj paliwa: benzyna
  • Skrzynia biegów: manualna 4 biegowa
  • Moc: 289 KM

Jaguar E-Type to auto legenda, ikona stylu i elegancji lat 60-tych. Projektantem tej wybitnej karoserii był Malcolm Sayer. Charakteryzuje się ona lekkim i opływowym kształtem z maską, która ciągnie się niemal po horyzont. Sam Enzo Ferrari nazwał E-Type’a „najpiękniejszym autem w historii”. Wspaniała seria 1.5 czyli połączenie najbardziej poszukiwanej S1 z silnikiem 4.2 R6 z S2 dało efekt uwielbiany przez kolekcjonerów na całym świecie i absolutnie nas to nie dziwi.
Ten oryginalny egzemplarz wyprodukowany został na zamówienie rodziny Shapiro – utytułowanych neurochirurgów z Richmond, a następnie wiele lat później w roku 2012 zakupił go kolekcjoner z Wielkiej Brytanii, który korzystając z dobrego stanu auta, cieszył się nim takim jakim jest, powierzchownie go odświeżając.
Długo zanim auto w tym konkursowym stanie dotarło do Polski Jag został zakupiony na aukcji Historics of Brooklands w dniu 7 lipca 2018 roku i tak rozpoczęła się jego kompleksowa renowacja, zakładająca brak ograniczeń w budżecie i najwyższą światową jakość. 2500 godzin najwyższego poziomu restauracyjnego zwieńczone zostały sztuką gotową wygrywać konkursy elegancji w całej Europie, a jego numer podwozia, silnika i skrzyni biegów odpowiadają dokładnie Jaguar Heritage Certificate o numerze 35670.
Doskonała inwestycja w samochód, który nie udaje że gra w najwyższej lidze, a jego faktyczny poziom doceniany jest na całym świecie z widoczną od lat tendencją wzrostową.

 

 

 

 

189 800 EUR

Adres

Novanta Classics
Asfaltowa 36A
62-006 Janikowo

Godziny otwarcia

Pon-Pt 9-17

(Prosimy o wcześniejsze umowienie wizyty telefonicznie lub mailowo)

Formularz kontaktowy