JAGUAR

XK140

JAGUAR XK140

  • Rocznik: 1955
  • Przebieg: 2 000 km
  • Pojemność: 3.4 R6 DOHC
  • Rodzaj paliwa: benzyna
  • Skrzynia biegów: manualna z overdrive
  • Moc: 190 KM
 
Nie sposób nie zachwycić się kolejnym klasycznym Jaguarem, który jako następca modelu XK120 stał się jeszcze bardziej uwielbianym przez swój wzmocniony silnik generujący już nie 160 a 192 koni mechanicznych. Fixed Head Coupe – czyli po prostu 4 miejscowe coupe produkowane było między 54 a 57 i pozwalało rozpędzać się w niezwykle komfortowych warunkach do nawet 210 km/h a pierwsze 100 na godzinę mieliśmy po 8.4 sekundach! I to wszystko w latach 50 z praktycznym bagażnikiem i linią tak artystyczną że do dziś jest to jedno z najbardziej uwielbianych aut chociażby przez Jaya Leno, który jak sam mówi, nie wyobraża sobie garażu bez modelu XK.
Prezentowany egzemplarz do Polski przyjechał ze Stanów Zjednoczonych w roku 2019 w bardzo dobrym stanie, jednak była to tylko baza do wykonania pełnej restauracji, dzięki której dziś mówimy o aucie doskonałym (zdjęcia oraz faktury do wglądu). Ivory White w połączeniu z wnętrzem Tan to jego oryginalne kolory, z resztą jak i całość pojazdu posiada zgodność numerów (skrzynia, silnik, nadwozie oraz kolorystyka).
Bardzo rzadki jest oryginalny znaczek ‘’LeMans winner 1951-3’’ który nasza sztuka ma na tylnej klapie jako nawiązanie do zwycięstw Jaguara w tamtych latach w najsłynniejszym wyścigu, natomiast dziś w odresturowanych sztukach często zastępuje się znaczkami after marketowymi ze zwykłym logo.
Dziś zarejestrowany na tablice żółte jest gotowy do jazdy a od kilku lat możecie spotkać go na ulicach Warszawy oraz eventach motoryzacyjnych.

499 800 PLN

Adres

Novanta Classics
Asfaltowa 36A
62-006 Janikowo

Godziny otwarcia

Pon-Pt 9-17
(Prosimy o wcześniejsze umowienie wizyty telefonicznie lub mailowo)

Formularz kontaktowy