MG MGA

MG MGA

  • Rocznik: 1962
  • Przebieg: 50 000 km
  • Pojemność: 1.6 cm3
  • Rodzaj paliwa: benzyna
  • Skrzynia biegów: manualna 4 biegowa
  • Moc: 90 KM

MGA to uznany przez świat motoryzacji jeden z piękniejszych roadsterów w historii brytyjskich aut sportowych i bez dwóch zdań w swoim czasie produkcji 1955-1962 pozwolił marce MG konkurować z największymi, zachodząc za skórę nie tylko Jaguarowi ale także włoskiej Alfie Spider.
MG A mk2 wyprodukowane zostało jedynie w ilości nieco ponad 8 tysięcy sztuk, co sprawia że te właśnie auta z silnikiem 1600 oraz mocą 90 koni są wyjątkowo rzadkie, a przez to rzecz jasna niezwykle kolekcjonerskie. Co ciekawe, ogromna część produkcji wyeksportowana była na rynek Amerykański, gdzie pokochano tego sportowca z klasą.
Prezentowany egzemplarz ma bardzo klarowną historię – do Szwecji przyjechało z suchego Texasu blisko 20 lat temu bo w 2005 roku w dobrym stanie i w tym samym roku zostało zarejestrowane. W roku 2016 rozpoczęła się restauracja auta i zakończona w 2018 roku wymagała testów oraz dalszych poprawek tego wszystkiego co po każdym procesie restauracji ‘’wychodzi’… jednak to robił już nowy, drugi właściciel, który w MG wyeliminował wszelkie słabe punkty, między innymi remontując skrzynie biegów, która wcześniej haczyła przy każdej zmianie.
MG wyposażone jest w dach miękki w świetnym stanie, komplet otwieranych szyb bocznych oraz pokrowiec zamykający wnętrze auta idealny na postoje. Auto ma komplet dokumentów, dokumentację zdjęciową ze Szwecji, oraz instrukcje obsługi z epoki, jest w pełni gotowe do jazdy.

 

 

 

 

SPRZEDANY!

Adres

Novanta Classics
Asfaltowa 36A
62-006 Janikowo

Godziny otwarcia

Pon-Pt 9-17

(Prosimy o wcześniejsze umowienie wizyty telefonicznie lub mailowo)

Formularz kontaktowy