MG MGB
1970

MG MGB

  • Rocznik: 1970
  • Przebieg: 50 000 km
  • Pojemność: 1798 cm3 R4
  • Rodzaj paliwa: benzyna
  • Skrzynia biegów: manualna 4 biegowa
  • Moc: 95 KM
 
Historia dwuosobowych roadsterów dla MG rozpoczyna się w latach 20 od modelu Midget i nieprzerwanie przez kilka dekad w ofercie marki pojawiały się kolejne wydania tych małych, zwinnych i charakternych kabrioletów. MGB wszedł do sprzedaży w roku 1962 zastępując MGA i wyróżniał się, nowatorską jak na swoje czasy, samonośną konstrukcją. Modele konkurencyjne wciąż w dużej mierze opierały się na ramie, posiadał także – jako jeden z pierwszych pojazdów na rynku – kontrolowane strefy zgniotu, mające uchronić kierowcę podczas uderzenia w nieodkształcalną barierę nawet przy prędkości 48 km/h.
Początkowo dostępna była jedynie wersja ze zdejmowanym dachem i właśnie taką dziś prezentujemy.
Nasze MGB przyjechało do Polski ze Stanów Zjednoczonych w roku 2018, to fajna historia właściciela firmy, który wracając do Polski otrzymał to auto od swojego wspólnika jako dowód wdzięczności za lata pracy oraz pomysł na podtrzymanie relacji – MG rzecz jasna wymagało remontu 😉 Po powrocie do Polski rozpoczęła się pełna restauracja pojazdu, zakładająca rozebranie go od a do z i kompleksowe doprowadzenie do doskonałego stanu widocznego na zdjęciach (do wglądu zdjęcia z renowacji oraz ).
Po zakończeniu prac w roku 2020 auto zostało zarejestrowane, a dziś jako w pełni gotowe, wyposażone w świeży przegląd, serwis olejowy oraz regulację gaźników czeka na nowego właściciela.

 

 

99 800 PLN

Adres

Novanta Classics
Asfaltowa 36A
62-006 Janikowo

Godziny otwarcia

Pon-Pt 9-17

(Prosimy o wcześniejsze umowienie wizyty telefonicznie lub mailowo)

Formularz kontaktowy