MG TA

TICKFORD
COUPE

MG TA TICKFORD COUPE

  • Rocznik: 1939
  • Przebieg: 1 000 km
  • Pojemność: 1298 cm3
  • Rodzaj paliwa: benzyna
  • Skrzynia biegów: manualna 4 biegowa
  • Moc: 55 KM

MG TA TICKFORD COUPE jest samochodem tak trudnym do pozyskania że niezmiernie się cieszymy oraz że prezentujemy Wam właśnie ten oryginalny samochód w stanie konkursowym. Tego dwuosobowego roadstera z roku 39 wyprodukowano nieco ponad 300 egzemplarzy, a sztuki karosowane przez Salmons&Sons oraz ParkWard to właśnie te niezwykle poszukiwane na co świadectwem jest aktualny brak ogłoszeń na sprzedaż tego właśnie modelu. TA to początek serii T, która dla MG kończy się w 55 roku, a okres wojny sprawia że sztuki właśnie z lat 30 pożądane są najbardziej. Dziś według MG Owners Club pozostało 55 egzemplarzy oryginalnych MG TA TICKFORD COUPE, jednak my uważamy że nawet jesli jest ich odrobine wiecej, to absolutnie nie zmienia to faktu jego wyjątkowości.

Prezentowane MG do Polski przyjechał w latach 60 i przez ten okres miał 2 właścicieli, przywieziony oryginalnie z Wielkiej Brytanii przez lata w Polsce brał udział w rajdach charytatywnych, a w późniejszych latach zadbany ale jednak już pozostawiony jako eksponat oczekiwał na lepsze czasy, by te nastały w latach dwutysięcznych. Drugi właściciel auta przeprowadził trwająca 7 lat restauracje pojazdy trwając o najdrobniejszy element, w konsekwencji czego mamy chociażby oryginalny klakson czy wykonane z drewna orzechowego wykończenia zamiast forniru. Perfekcja wykończenia tego auta widoczna jest w każdym elemencie, do tego nie będziemy nikogo przekonywać, to wystarczy zobaczyć na żywo.

Samochód dostarczamy z kompletem dokumentów, pełna dokumentacja zdjęciowa, ciągłością umów od początku – łącznie z faktuą zakupu. Jesteśmy dumni że możemy być jego właścicielami, teraz czas na Ciebie. Zapraszamy

 

 

CENA NA ZAPYTANIE

Adres

Novanta Classics
Asfaltowa 36A
62-006 Janikowo

Godziny otwarcia

Pon-Pt 9-17

(Prosimy o wcześniejsze umowienie wizyty telefonicznie lub mailowo)

Formularz kontaktowy