MG
MGB
1977

MG MGB

  • Rocznik: 1977
  • Przebieg: 50 000 km
  • Pojemność: 1798 cm3
  • Rodzaj paliwa: benzyna
  • Skrzynia biegów: manualna 4 OVERDRIVE
  • Moc: 95 KM
Historia dwuosobowych roadsterów dla MG rozpoczyna się w latach 20 od modelu Midget i nieprzerwanie przez kilka dekad w ofercie marki pojawiały się kolejne wydania tych małych, zwinnych i charakternych kabrioletów. MGB wszedł do sprzedaży w roku 1962 zastępując MGA i wyróżniał się, nowatorską jak na swoje czasy, samonośną konstrukcją. Modele konkurencyjne wciąż w dużej mierze opierały się na ramie, posiadał także, jako jeden z pierwszych pojazdów na rynku kontrolowane strefy zgniotu, mające uchronić kierowcę podczas uderzenia w nieodkształcalną barierę nawet przy prędkości 48 km/h. Początkowo dostępna była jedynie wersja ze zdejmowanym dachem i właśnie taką dziś prezentujemy.
Nasze MGB przyjechało do Polski ze Stanów Zjednoczonych w roku 2018 a następnie przeszedł całkowitą renowację zakładającą rozebranie auta do ostatniej śrubki. Remont blacharski, lakier zgodny z oryginałem, nowe wygłuszenia, obszycie wnętrza, to tylko część prac jakie w aucie zostały zrobione. Warto zwrócić uwagę na dodatki które zamówione w trakcie renowacji pozwalają na bardzo współczesne korzystanie z naszego MGB – siłowniki klapy bagażnika oraz maski, standardowa konwersja na znacznie lepszy i zwiększający komfort jazdy gaźnik Webera zamiast pojedynczego Stromberga, wyłącznik prądu za fotelem pasażera czy akcesoryjne lampy LUCAS.
Ważnym elementem jest to jak zdrowy jest to egzemplarz, ( patrz zdjęcia podwozia) a poprawnie wykonana bezbarwna konserwacja podwozia i to jak dobrze się ono prezentuje świadczy o tym najlepiej.
MGB jest zarejestrowane, w pełni sprawne i gotowe do jazdy.

 

 

SPRZEDANE!

Adres

Novanta Classics
Asfaltowa 36A
62-006 Janikowo

Godziny otwarcia

Pon-Pt 9-17

(Prosimy o wcześniejsze umowienie wizyty telefonicznie lub mailowo)

Formularz kontaktowy