OLDSMOBILE TORONADO

OLDSMOBILE TORONADO

  • Rocznik: 1966
  • Przebieg: 24 000 km
  • Pojemność: 6964 cm3 V8
  • Rodzaj paliwa: benzyna
  • Skrzynia biegów: automatyczna
  • Moc: 385 KM

Luksusowy fastback coupe z segmentu samochodów sportowych. Trzysta osiemdziesiąt pięć koni mechanicznych uzyskane z siedmiolitrowej V-ósemki karmionej gaźnikiem Rochester. Osiem sekund do setki, prędkość maksymalna dwieście dwadzieścia kilometrów na godzinę. „Kompaktowy” rozmiar 535,9 cm na 199,4 cm, wysoki na zaledwie 134 centymetry. Ponad dwie tony stali, chromu, skóry i koloru czerwonego. Jedni was usłyszą, inni zobaczą, ale na pewno wszyscy zauważą, kiedy zajedziecie po kawkę i croissanta do ulubionej lokacji. Trzeba jeszcze dodać, że wtedy absolutną nowością, a dziś nie lada gratką jest napęd na przód! Prezentowany egzemplarz do Polski dotarł z Kalifornii w roku 2019 a następnie został gruntownie odrestaurowany.
Co ważne auto po sprowadzeniu do Polski było w bardzo dobrej, kondycji, jednak mimo to decyzja o pełnej renowacji sprawiła że dziś mamy do czynienia z egzemplarzem wyjątkowym. Oldsmobile poza oczywistą i widoczną renowacją blacharską oraz wnętrza przeszedł szeroki zakres prac mechanicznych, oto lista choć części z nich:

– remont skrzyni biegów,
– remont silnika oraz odmalowanie w oryginalne kolory,
– regeneracja zawieszenia,
– nowa wiązka elektryczna,
– nowy gaźnik,
– nowy aparat zapłonowy,
– nowy silniczek świateł,
– chłodnica z dodatkowym wiatrakiem znacznie usprawniają korzystanie z pojazdu
– układ wydechowy ze stali nierdzewnej

Pełen detailing wnętrza oraz zabezpieczenie auta powłoką ceramiczną sprawia że Olds jest w pełni gotowy dla nowego właściciela. Oldsmobile posiada pełną dokumentację zdjęciową, opinię rzeczoznawcy potwierdzającą 95% oryginalności oraz faktury potwierdzające prace. Auto zarejestrowane z aktualnymi opłatami oraz przeglądem.

Do auta dokładamy oczywiście oryginalną kierownicę, którą możecie Państwo zobaczyć na zdjęciu.

 

 

 

 

159 800 PLN

Adres

Novanta Classics
Asfaltowa 36A
62-006 Janikowo

Godziny otwarcia

Pon-Pt 9-17

(Prosimy o wcześniejsze umowienie wizyty telefonicznie lub mailowo)

Formularz kontaktowy