TRIUMPH SPITFIRE

TRIUMPH SPITFIRE 1500

  • Rocznik: 1978
  • Przebieg: 95 000 km
  • Pojemność: 1.5 cm3 R4
  • Rodzaj paliwa: benzyna
  • Skrzynia biegów: manualna 4 biegowa
  • Moc: 75 KM
 
Triumph Spitfire bez wątpienia uchodzi dziś za jeden z najbardziej kultowych kabrioletów z Wielkiej Brytanii. Przez 18 lat produkcji nie tylko sprzedawał się na całym świecie, ale był wręcz uwielbiany przez swój połączony z elegancją sportowy charakter, a jego specjalnie przygotowane egzemplarze próbowały swoich sił nawet w tak zasłużonych imprezach jak słynny Rajd Monte Carlo.
Ponoć jest do dziś regularnie używany przez gwiazdę legendarnego zespołu ABBA – Agnethy Fältskog!
Prezentowany egzemplarz czyli najbardziej dopracowany, oraz najbardziej żwawy Spitfire został gruntownie odrestaurowany (zgodnie ze swoimi numerami) w roku 2017 w Belgii, uwzględniając zachodnie standardy restauracji co dziś przekłada się między innymi na świetny stan oraz wartość auta.
W roku 2020 poprzedni właściciel z Polski rozpoczął poszukiwania Spitfire w świetnym stanie, aby po kilku miesiącach znaleźć właśnie tą sztukę i importować ją do Polski (dla zainteresowanych mamy bardzo wdzięczne nagranie z dnia transportu auta i pełną radość właściciela). Triumph przeszedł w ostatnim czasie pełną regenerację gaźników i ich regulację, serwis olejowy oraz otrzymał nowy akumulator (do wglądu faktury na kilka tysięcy złotych).
Dziś jeździ fantastycznie, jest zarejestrowany i w pełni gotowy do zabawy!

 

 

 

 

ZAREZERWOWANY

Adres

Novanta Classics
Asfaltowa 36A
62-006 Janikowo

Godziny otwarcia

Pon-Pt 9-17

(Prosimy o wcześniejsze umowienie wizyty telefonicznie lub mailowo)

Formularz kontaktowy