VW GARBUS FALTDACH

VW GARBUS FALTDACH

  • Rocznik: 1962
  • Przebieg: 1 000 km
  • Pojemność: 1582 cm3
  • Rodzaj paliwa: benzyna
  • Skrzynia biegów: manualna 4
  • Moc: 85 KM
Volkswagen Beetle to zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych aut w historii, a morał historii z nim związanych był zawsze prosty – ma dobrym ambasadorem Niemieckiej motoryzacji gdziekolwiek się pojawi. Należy pamiętać że Garbus to dzieło pomysłu Ferdinanda Porsche – założyciela marki Porsche oraz jego syna Ferrego, który był odpowiedzialny za zbudowanie w 48 roku Porsche 356.
Czemu to takie istotne? Ponieważ podobnie jak Porsche, Garbus potrafił mieć całkiem sportowy charakter, a szczególnie kiedy w grę wchodziły wersje takie jak ta – czyli Faltdach (zsuwany dach) pomysłów na to by niewielki chrabąszcz jeździł i brzmiał bardziej rasowo było sporo, najbardziej trafnym okazało się rozwiercenie silnika oraz gaźniki Webera, które po dołożeniu podnosiły moc, ale także odpowiadały za znacznie lepszy dźwięk.
Prezentowany egzemplarz nie tylko został całkowicie odrestaurowany, ale posiada właśnie przebudowany silnik na dwóch gaźnikach, nową instalacje, obniżone zawieszenie oraz najszybszą możliwie akcesoryjną 4 biegową skrzynie biegów, a wydech Kalińskiego to dosłownie wisienka na torcie.(patrz zdjęcia) Wnętrze jest dosłownie nowe, oryginalne fotele otrzymały nowe sprężyny oraz maty kokosowe, tapicerka obszyta jest w oryginalnych kolorach, przez Niemiecką firmę, która do dziś produkuje oryginalne tapicerki dla Garbusów z ich wzorami z epoki. Półka bambusowa dedykowana do auta również jest założona nowa.
Wszystko w aucie zostało odnowione lub wymienione na oryginalne/dedykowane części do Beetla.

 

 

199 800 PLN

Adres

Novanta Classics
Asfaltowa 36A
62-006 Janikowo

Godziny otwarcia

Pon-Pt 9-17

(Prosimy o wcześniejsze umowienie wizyty telefonicznie lub mailowo)

Formularz kontaktowy